שיחות בפראג

חברות סלולר בפראג:

http://www.O2.cz/osobni/en/ O2

http://www.Vodafone.cz/  Vodafone

http://www.T-mobile.com/ T-Mobile

  • מומלץ לשנות את ההגדרות בסמארטפון בטרם תנחתו בפראג על מנת לצמצם את שימוש נפח הגלישה באינטרנט בחו"ל וכמובן להימנע מחשבוניות גבוהות מיותרות – זאת מכוון שישנם אפליקציות העורכות עדכונים אוטומטיים דרך האינטרנט.

צריכים אינטרנט ורוצים להיות בקשר עם המשפחה בארץ? יש לכם מספר אפשרויות.

רוב חברות הסלולאר בארץ יכולות להציע לכם חבילה מתאימה לחו"ל שתכלול אינטרנט ושיחות. חשוב לזכור ולדעת שבפראג ניתן למצוא בכל מקום כמעט אינטרנט אלחוטי בחינם, מסעדות מספקות סיסמא לכל אורח.

לפני עזיבתכם מהארץ חשוב להבין מהן האפשרויות שעומדות בפניכם:
עליכם לוודא שהמכשיר פתוח לשימוש בחו"ל – בעבר חברות הסלולר היו נוהגות לחסום את המכשירים לחו"ל, אך כיום חל איסור על כך ופתיחתם היא ללא תשלום.
חברות הסלולר המובילות בפראג מציעות כרטיסי סים מקומיים ב200 קרונות (כ32 שקלים) עם 200 קרונות לשיחות וגלישה (שיחה בפראג למספר צ'כי של וודפון כ3 קרונות לדקה, אינטרנט 25 מגה בייט ב25 קרונות ליום).

איפה לקנות כרטיס סים בפראג?

לאחר נחיתתכם תוכלו לקנות בשדה התעופה כרטיס סים צ'כי. ישנה עמדה של O2 אשר נמצאת בטרמינל 1, עמדת Vodafone נמצאת בטרמינל 2. אם אין לכם זמן, אל דאגה – במרכז העיר ובכל הקניונים וברוב הקיוסקים תוכלו לרכוש כרטיס סים ב200 קרונות.

שאלות הגולשים:

ערן: יש לי שאלה שבטח נשאלה כאן אינספור פעמים…. אני מתכנן ביקור בפראג במהלך שבוע הבא ורציתי לקנות סים מקומי על מנת שיהיה לי אינטרנט זמין.

מה האפשרויות? ניתן לעשות זאת בשדה ברגע הגעתי?
תודה!

  • תשובה: אני יכולה להגיד לך מניסיוני, שאני הלכתי לפלאדיום וקניתי סים של וודפון, שמתי עליו חבילת שיחות מקומיות סמס וגלישה 500 מגה ועלה לי בסביבות ה50 ש"ח. אני בטוחה שיש כאלו שעולות כמה ש"ח יותר או פחות. אבל זה מה שעבד לי.

טלי: אני מגיעה לשישה ימים לפראג ורוצה לקנות סים לנייד שלי. הצורך העיקרי שלו זה לגלישה באינטרנט. יש המלצה לחברה מועדפת?? ואיזו תוכנית לקחת?? יש סניף בשדה תעופה?? תודה

  • תשובה: לדעתי O2 היא חברה יקרה. הכי טוב זה כרטיס של VODAFONE. יש להם כרטיסי פריפייד ואפשר לרכוש אותם בשדה התעופה בחנות של וודה-פון שפתוחה כל יום מ9:00-21:00. נדמה לי שיש גם מכונות אוטומט לרכישת כרטיסי סים 24 שעות.