מאלה סטרנה

מאלה סטרנה

Mala strana – זהו הרובע ההיסטורי העתיר ביותר בפראג פירוש השם הוא 'העיר הקטנה' (בתוך העיר הגדולה). מאלה סטרנה ממוקמת בליבה של פראג, בין נהר הולטאבה ושתי גבעות.

המקום הזה שומר עדויות רבות לאופן שבה פראג וששולת המלוכה שלה התפתחו. דרך אגב, גם מוצרט היה מבקר לעיתים קרובות כאן.
למרות שהשטח של מלה סטרנה לא גדול, אפשר לשים לב שיש דווקא הרבה כנסיות, בתים פרטיים וארמונות מתקופת הבארוק.

העיר הקטנה

נחשבת לאחת המקומות המצולמות ביותר בפראג – מקום שבו אפשר לצלם תמונות פנורמיות מדהימות ומרהיבות של העיר פראג.
מאלה סטרנה מורכבת מהרבה אתרים חשובים ומפוארים, לכן אם אתם מגיעים לפראג, אל תשכחו לקפוץ לבקר כאן בכדי להבין את הקסם של המקום הזה. בחלק מהאזורים אפשר להרגיש בונציה בגלל שיש נהר שזורם בין הבתים.
כמו כן, החומה של ג'ון לנון בפראג נמצאת במאלה סטרנה – החומה הוקדשה לג'ון לנון לאחר הרצחו בשנת 1980, החומה מכוסה כולה בכתובות וציורים המבטאים שאיפה לאהבה, חופש ולשלום. המשטר הקומוניסטי צבע מספר פעמים את החומה בכדי למחוק את ההיסטוריה של המקום, אך כמו שאתם רואים זה לא עזר למקומיים לשחזר אותו.
גשר קארל מחבר בין מאלה סטרנה ולשאר האזורים של העיר, הגשר מקושט ב- 30 פסלים ייחודיים, וממחיש בצורה הטובה ביותר את ארכטיקטורת מימי הביניים, הגשר תמיד מלא במבקרים רבים. תזהרו מכייסים!
במאלה סטרנה יש אפילו אי קטן, שמו קאמפה (Kampa) מקום מצויין למבקרים רומנטיים. במבנה הכי ישן באי הזה נמצא "מבנה על יד הינשוף" בו מוצגת גלריה לאומנות מודרנית.
לכל הסקרנים שבינכם – על יד רחוב U Luzickeho seminare נמצא הרחוב הכי צר בפראג, רחוב בו 2 אנשים לא יצליחו לעבור ביחד. אך שווה ללכת לנסות, בכדי ש- 2 אנשים לא יתעקו באמצע הרחוב החליטו בעירייה להתקין רמזורים בכניסות של הרחוב.

הוראות הגעה: בהליכה מכיוון כיכר סטרומסטקה לגשר קארל לעבור את הגשר ולהמשיך ברחוב נהרודובה (Nerudova).
ברכבת התחתית: להגיע עד למטרו A קו ירוק לתחנה: מאלוסטרנסקה (Malostranska).
חשמליות: 12, 20, 22 ולצאת בתחנה מאלוסטרנסקה נמסטי (Malostranske namesti)