מסלול בפראג – מתאים למי שמגיע לטיול של 4 ימים בפראג.

לפניכם מסלול מומלץ בעיר הבירה של צ'כיה, מסלול מתאים לכל מטייל על מנת לראות את האתרים המרכזיים והחשובים של העיר, כמובן יש באפשרותכם לנסוע גם ל" חו"ל " מפראג (גרמניה,אוסטריה,סלובקיה,פולין ועוד). אנחנו ממליצים לכם לקחת מדריך טיולים פרטי בעברית לפחות ליום אחד בפראג, על מנת להבין מקרוב את כל סודותיה החבויות של העיר המדהימה הזאת! קישור: סיורים בפראג.

מסלול בעיר העתיקה: מגדל אבק השריפה, רובע יהודי, השעון האסטרונומי וגשר קארל

נא להיזהר – אתם הולכים לראות שפע של מקומות יפים תזהרו לא להתאהב.
פראג ידועה כעיר מלאה באטרקציות והמקום המומלץ להתחיל ממנו את הסיור הוא העיר העתיקה המהווה את ליבה ההיטורי של פראג. בכל יום פוקדים את העיר העתיקה אלפי מבקרים סקרנים מהעולם כולו.
התחילו את הסיור בכיכר סטארומטסקה ותכנסו לרחבת השעון האסטרונומי מומלץ להגיע בשעה עגולה על מנת לחזות במופע השעון האסטרונומי, היזהרו מכייסים ואם יש לכם כוח – מומלץ לטפס אל מגדל השעון, מחכה לכם נוף עוצר נשימה מרהיב. בסביבת השעון נמצא פסלו של יאן הוס, בית העירייה הישן, ושני אתרים המוקדשים לפרנץ קפקא באחד מהם נולד ובשני למד.

Prague

המשיכו ללכת לרובע היהודי דרך רחוב פריזסקה (Parizska) מדובר ברחוב המותגים היוקרתי של פראג, בו נמכרים מוצרים של מעצבי על מפורסמים כמו דולצ'ה גבנה, פראדה, לויס ויטון ועוד.. לאחר שעברתם ברחוב פריזסקה את כל החנויות אתם תגיעו לבית הכנסת אלטנוי שול (בית הכנסת הישן-חדש) הוא נמצא בצד שמאל, תפנו ורדו במדרגות ומול הכניסה לבית הכנסת נמכרים כרטיסי כניסה לאתרים ברובע היהודי, מומלץ לרכוש כרטיס משולב הכולל כניסה לכל האתרים ברובע, בתי הכנסת, בית הקברות היהודי הנחשב לבית הקברות העתיק בעולם בו מעל ל100 אלף מצבות על פני האדמה ומתחתה, אולם זכרון ועוד. חשוב לציין בבית קברות זה נמצא קברו של המהר"ל מפראג, הידוע מהסיפור על "הגולם". לאחר הרובע היהודי חזרו לרחוב פריזסקה ויש באפשרותכם לאכול במסעדה כשרה ברובע היהודי, מסעדת דיניץ – בשרית, בהשגחה מוקפדת של הקהילה היהודית. מסעדת דיניץ נמצאת בסוף רחוב בילקובה בפינת החנות של דולצ'ה גבנה. במקרה ואתם לא רעבים המשיכו או שאתם לא בקטע של אוכל ישראלי כשר בפראג המשיכו ברחוב פריז'סקה עד שתגיעו לנהר על יד המלון אינטרקונטיננטל ותפנו שמאלה ותלכו כ-10 דק' הליכה עד שתגיעו לגשר קארל אותו תראו בצד ימין של הרחוב (שימו לב מדובר בגשר אליו אין גישה לרכבים) מגשר קארל אפשר לחזות בנוף מרהיב על הנהר ועל האתרים החשובים של פראג בינהם המצודה. על הגשר משני צידיו ניצבים שלושים פסלי קדושים נוצרים ובינם פסלו המפורסם של ישו הצלוב מעליו כותרת מזהב בשפה העברית. כמו כן, ישנם דוכנים של אמנים שונים על הגשר. לרומנטיקיים שבינכם – מומלץ להגיע גם בלילה לראות את פראג הלילית המוארת. אחרי שנהנתם מהנופים חזרו חזרה לתחילתו של הגשר תעברו את הכביש ותמשיכו ללכת ברחוב הצר עד שתגיעו שוב לכיכר השעון, המשיכו על רחוב Celetna עד שתגיעו אל מגדלת אבק השריפה אשר שימש בעבר כאחד משערי הכניסה לפראג, על יד המגדל נמצאים בית העירייה והבנק הלאומי של צ'כיה, אם נשאר לכם כוח קניון פלדיום מחכה לכם עם 5 קומות בהם ממוקמות מעל ל- 200 חנויות, הקומה ה-5 היא הכי חשובה בקניון, מציעה למבקריה מבחר רחב של מזון מהיר בינלאומי כמו מקדונלדס, בורגר קינג, קי אפ סי ועוד. אם אתם צריכים רכבת תחתית על מנת לחזור למלון – תרדו לקומה -2 שם נמצאת תחנת המטרו Namesti republiky קו צהוב.

מסלול במאלה סטרנה: מצודת פראג, סמטת האלכימאים

אזור מאלה סטרנה נמצא סמוך לאזור של פראג העתיקה ומה שבעצם מחבר בינהם זה גשר קארל המפורסם. התחילו את הסיור במלה סטראנה במצודה של פראג, במקרה ואתם מגיעים בעזרת תחבורה ציבורית ובאמת מומלץ להגיע אך ורק בעזרתה – הגיעו עם חשמלית מספר 22 עד לתחנת Pohorelec. נסו להגיע למצודה בזמן טקס החלפת משמרות המתבצע מדי יום ופעם אחת ביום בשעה 12 בצהריים, מתקיים טקס החלפת משמר מיוחד המלווה לצלילי תזמורת ונגינת חצוצרות והנפת דגלים.

חשוב לזכור לרכוש כרטיס כניסה עם הגעתכם לחומות המצודה, יש באפשרותכם לרכוש כרטיס המאפשר כניסה לכל האטרקציות או לרכוש כרטיס המאפשר להכנס לכמה אטרקציות בודדות. אם לא תרכשו כרטיסי כניסה – לא תצליחו ללכת לסמטת הזהב או בשמה סמטת האלכימאים – שם תוכלו לראות מבנים היסטוריים נמוכי קומה אשר נבנו במאה ה-16 צבעוניים המזכירים אגדה. במאה ה-20 האזור נהפך לאחד המקומות המבוקשים למגורים של סופרים, בינהם פרנץ קפקא אשר התגורר במשך 10 חודשים בבית מספר 22, כיום הוא האתר המרכזי לסיורים בפראג בעקבות הסופר. אם אתם מעוניינים בקניית מזכרות המשיכו לרחוב נורדובה (Nurdova). אם אתם מעוניינים להכנס ולראות כנסיות מתקופת הבארוק אשר הוקמו עוד במאה ה- 13 המשיכו ללכת לכיכר מאלהסטרנסקה.

 

Malastranska