קבלת טקס פרי בפראג – או במילים אחרות כיצד לקבל החזר מס בפראג המגיע לנו בשדה התעופה בפראג?
מעודכן לשנת 2017

פראג נחשבת למעצמת אופנה מתפתחת, בשנים האחרונות נפתחו בה קניונים שונים ואאוטלט כמו פאשן ארנה, בהם נמכרים מותגים מובילים במחירים זולים ויקרים, לרוב בפאשן ארנה תראו הנחות הנעות בין ה30-70% ובקניונים תקבלו הנחות לרוב בחגים הצ'כים. לפניכם רשימת מרכזי קניות בפראג, לחצו כאן.

החזר מס בפראג

כיצד מקבלים את החזר מס (טקס פרי) בפראג:
א'. קודם כל בשביל לממש את ההטבה חובה עליכם לקנות בחנות אחת על סכום של 2,001 קרונות ומעלה שזה כ-75 יורו בחנות אחת.
ב'. (Tax free) הציגו למוכר את דרכונכם והוא ידאג למלא את מספר הדרכון שלכם בטופס המתאים. לאחר מכן תצטרכו למלא את שאר הפרטים הנחוצים בטופס: שם פרטי ושם משפחה, כתובת, עיר, מיקוד ומדינה. מומלץ למלא את הפרטים בעט כחול או שחור ולהמנע ממחיקות ותיקונים על הטופס.
ג'. בשדה התעופה בפראג אתם יכולים לקבל את הכסף שלכם בחזרה בעזרת הטפסים שאספתם. בטרמינל 1, ממנו תמריאו לארץ, ישנה עמדה של החזרי מס, היא נמצאת מול כניסה B בטרמינל, על העמדה כתוב באנגלית Tax refund. עליכם לגשת אל החלון ולהגיש שם את כל הטפסים המלאים שאספתם בביקור שלכם בפראג ובאירופה. העובדים בחלון יחתימו לכם את הטופס ויעבירו אתכם לחלון הסמוך אליהם שבו תקבלו את החזר המס עם הצגת הטפסים החתומים. ההחזר מתבצע לפעמים במזומן, לפעמים באשראי, לפעמים בהעברה בנקאית או אף במשלוח צ'ק לתיבת הדואר שלכם.

 

המלצה חשובה: כדאי מאוד לבצע את החזר המס לפני שאתם שולחים את המזוודות שלכם בעמדת הצ'ק אין לטיסה, הסיבה לכך היא שלעיתים תתבקשו להראות את החפצים שקניתם ואם כבר שלחתם אותם למטוס אז לא תוכלו לעשות זאת.
אין החזר מס לתייר על:
אוכל, נשק ורכב.

למידע נוסף לחצו כאן על מנת לגשת לאתר של גלובל ריפאונד בפראג.