טיפים על פראג

טיפים

טיפים בפראג
כל אחד שנוסע לחו"ל מחפש טיפים במדינה אליה הוא נוסע לטייל, בין אם מדובר על עצה למדריך פרטי, מתחמי קניות השווים ביקור, המלצה על מסעדה, או  אזהרה כלשהי מפני רמאות ועוד.
כיתבו לנו בתגובות או בדוא"ל טיפים שימושיים והמלצות על העיר אשר יסייעו למטיילים ישראלים בפראג, את עצתכם צוות האתר יאשר בהקדם האפשרי.

הציעו לכם להמיר את הכסף בחוץ? החלטתם לא לעמוד ולא לחכות בתור אצל החלפן כספים ופשוט להחליף אצל אדם נחמד באמצע הרחוב את הכסף? – אל תתפלאו שהכסף שקבלתם הוא לא כסף צ'כי אלא כסף בלארוסי שבעצם שווה לכלום (12,500 רובל בלארוסי שווים לדולר אחד נכון לשנת 2015, ורק תחשבו על זה שבבלארוס קיימים שטרות של 20, 50, 100 בגלל האינפלציה) יצא לנו לצערנו לא פעם אחת לפגוש בישראלים שניסו לשלם לנו ברובל בלארוסי בזכות "חלפן מקומי אדיב" המשוטט לו ברחובות פראג ומציע לתיירים להחליף את הכסף שלכם בשער טוב יותר מאשר אצל החלפנים שלוקחים עמלה על ההחלפה.

עזרה לאנשים שנתקעו עם הרכב בלי דלק

ממה להיזהר בפראג – האמת, לא האמנו עד הרגע האחרון – כמה חברה ישראלים טיילו בשכונה על יד המרכז ולפתע נעצר רכב יוקרתי על ידם, ברכב הייתה משפחה "תורכית" (לפי מה שהם סיפרו לישראלים) האבא התורכי יצא מהרכב לבוש בבגדים יוקרתיים ובזהב והתחיל להסביר לישראלים הנחמדים שהוא נסע עם משפחתו בפראג אך "גנבים צ'כים" גנבו מהם את כל הכסף המזומן שלהם יחד עם כל כרטיסי האשראי, עד לפה הכל נראה הגיוני.. האב קרא לישראלים לראות את מד הדלק ברכבו, הסביר נגמר לו הדלק והוא חייב לתדלק איך אין ברשותו כסף, הישראלים לא חשבו לרגע והחליטו שהם צריכים לעזור לאותו אדם מסכן שנשאר בלי כסף ובלי דלק, הוציאו מהכיס 300 קרונות ואמרו תקח תדלק ושיהיה לבריאות! – אך הם לא ידעו שעוקץ זה נפוץ באירופה בעשור האחרון. אב המשפחה התחיל להסביר להם ש-300 קרונות זה קצת לדלק, הוריד מהאצבע שלו "טבעת זהב יוקרתית" ואמר "תקחו בבקשה את הטבעת שלי ותמכרו אותה אחרכך בחנות תכשיטים בפראג, אתם תקבלו את הכסף שלכם בחזרה, אני צריך לפחות עוד 1,000 קרונות, הטבעת שווה הרבה יותר" והסיפור כבר מובן מאליו, הם עזרו לו הביאו לו עוד 1,000 ונשארו עם טבעת מברזל בצבע זהב.

 

This article has 1 comment

  1. משה - רעננה

    תזהרו מהכייסים! הם נמצאים בכל המקומות המתויירים בפראג, שימו לב כל הזמן לחפצים שלכם